ספרים

פרפטום מובילה: על מכונות נצח, פיזיקה, שרלטנים ומה שביניהם

סיפורה וגילגוליה של המצאה בלתי אפשרית, הגביע הקדוש של המדע….מכונה של תנועה נצחית. ממציאי המכונות המופלאות האלה הצליחו לשכנע נסיכים, רוזנים ומשקיעים תמימים, ולפעמים גם את עצמם, שגילו את הגביע הקדוש של ימינו: מקור אנרגיה נקי, זול ואינסופי. ומן העבר השני ניצב תמיד המדען החשדן שיודע היטב שאין מכונה כזו, ויעשה הכול כדי להערים קשיים, להקשות קושיות ולחשוף את המרתף הנסתר שבו מסתתר הפועל שמסובב את גלגל המכונה שאמורה לפעול בכוחות עצמה. הוא לא ינוח ולא ישקוט עד שיעלה על התרמית, יגלה את נוכלותו של הממציא ויוקיע אותו. ובתווך נמצא הציבור. נפעם ממראות הפלא שנגלים לעיניו וספקן גם יחד…

מחיר: 99 ש"ח (כולל משלוח בדואר רשום והקדשה אישית)

"ספר שנון ומעורר מחשבה על על אחת משלוש החידות של העולם העתיק…"
(ידיעות אחרונות, 12.3.07)

"כתיבת ספרי מדע פופולרי טובים היא אמנות נדירה ביותר. לא רבים מסוגלים להגיש את החומר באופן שיש בו כדי לשבות את דימיון הקוראים ולסקרנם, מבלי לוותר על רצינות ההסבר ועל הדיוק המדעי. לוי הצליח בכך להפליא, והעניק לנו ספר בהיר וקולח שאינו נופל במאוה מספרי המדע הפופולרי הטובים ביותר…"(הארץ, 25.4.07)

"ספר משעשע ומשכיל…פרפטום מובילה ראוי למקום של כבוד בז’אנר."
(מעריב,23.3.07)


האוניברסיטה הקטנה של המדעים

האוניברסיטה הקטנה של המדעים

'האוניברסיטה הקטנה של המדעים' מציג בפני הקורא את כל מה שצריך לדעת על המדע והטכנולוגיה המודרניים- בשפה קלילה וב"ביסים" קטנים. האוניברסיטה הקטנה של המדעים מעניקה הזדמנות נדירה להחשף בקלות ובמהירות למאגר אדיר של ידע. הכירו את התעלומות הגדולות של המדע ואת התיאוריות, ההמצאות והמדענים שתגליותיהם שינו את העולם לתמיד. האוניברסיטה הקטנה של המדעים היא מסוג הספרים שחוזרים אליהם פעם אחר פעם, כדי לגלות כמה מדהים הוא העולם שבו אנו חיים.

מחיר: 99 ש"ח (כולל משלוח בדואר רשום והקדשה אישית)

"אני פשוט קורא אותו בתענוג…זה פשוט ספר מצוין!"
(אברי גלעד, 'המילה האחרונה', גלי צה"ל)

"ספר שבולעים, ואחר כך נשארים רעבים…נהנתי מאד."
(אבי לבקוביץ, 'סוכן תרבות', 31.1.12)

"טקסט חם, חכם וכיפי, שפשוט תענוג לקרוא אותו ואחר כך, כפי שכתוב על כריכתו, להרגיש ולהישמע מאד חכמים."
("מבחן קריאה", אהרון לפידות, "ישראל היום")


קרב מוחות: ההיסטוריה הזדונית של וירוסי המחשב

ההיסטוריה של וירוסי המחשב עתיקה כמעט כמו המחשבים עצמם. בתוך שלושים שנה הפכו הוירוסים משעשוע לא מזיק לתוכנות זדוניות רבות עוצמה, שמהלכות אימים על גולשי האינטרנט, על ארגונים עסקיים ועל מדינות שלמות. קרב מוחות, הנשען על ראיונות עם גיבורי פרשות הוירוסים המרתקות ביותר בעולם, לוקח את הקוראים למסע משעשע, מרתק ומטריד, המספר בין השאר על הסטודנט שהשבית את רשת האינטרנט כולה ליומיים, על ילד בן 13 שהביס מומחה אבטחה בעל שם עולמי ועל הרמזים המסתתרים (אולי) בתוך 'סטוקסנט', התולעת שתקפה את הכור האיראני.

מחיר: 99 ש"ח (כולל משלוח בדואר רשום והקדשה אישית)

"רן לוי כתב כאן ספר מעניין מותח וכתוב בשפה שווה לכל אדם גם אם הוא לא מגיע מתחום המחשבים או אבטחת המידע, מדובר על עבודת תחקיר יסודית ומעמיקה , נהניתי מכל רגע בקריאה…מומלץ לכל אחד שהתחום הזה מעניין אותו ובודאי אם קשור לתחום עיסוקו."
(א.ש.)

"לא הצלחתי להפסיק לקרוא, פשוט ספר מרתק…ישנם סיפורים הזויים בספר שרק עליהם אפשר לכתוב ספר / לביים סרט שלם."
(תומר)

"סחף אותי מההתחלה ועד הסוף שלו. כאחד שעובד עם מחשבים מספר שנים העלו לי סיפוריך אירועים מהעבר (כמו וירוס פינג פונג שמקפץ וכו') והיה נורא כיף להזכר בימים ההם :-)."
(אורי)

"סיימתי עכשיו את 'קרב מוחות'. הספר מעולה, נהניתי מכל רגע. ממליצה עליו בחום, גם למוגלגים שלא מתעסקים באבטחת מידע לפרנסתם."
(הדס)


סבא בני: ספרי מדע לילדים

סדרת סיפורי סבא בני מיועדת לילדים בני 3-10, ומטרתה לשעשע ולרתק את הצעירים – ובתוך כך להציג להם כמה מההישגים הבולטים בתולדות המדע, הטכנולוגיה והגילוי. סיפורים אלה מהווים סביבת לימוד ידידותית ומהנה, ומתאימים הן לבית והן לבית הספר. בעזרתם, ילדים שטמון בהם יצר הסקרנות יוכלו לגלות עולמות חדשים.

הספרים זמינים אונליין, בחינם, בעברית, אנגלית ורוסית. הספרים זמינים אונליין, בחינם, בעברית, אנגלית ורוסית.


איך להסביר חומרים מורכבים

חינם! ספר עזר למורים, מרצים, כותבים ולכל מי שהוראת נושאי מדע וטכנולוגיה בוערת בעורקיו.